Portugaliai Magyar Csapat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megyünk Liszabonba :)

4 posters

Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by FYGureou Vas. Dec. 02, 2007 11:32 am

Szervusztok Magyarok Portugáliában !

December 6-7-8-9-én Liszabonban fogunk tartózkodni, és előtte igyekztem tájékozódni a helyi viszonyokról.

Nagyon jó volt látni, olvasni a bemutatkozásotokat, a vacsoráról és Télapóról szóló tudósításotokat.

Itt, mi, el semm tudjuk képzelni, hogy milyen lehet valakinek feltenni azt a kérdést: Hol lehet kapni tejfölt ? Hol lehet kapni csalamádét ? Lehet, hogy itthon a legnehezebb magyarnak lenni ? Smile

Kérlek benneteket, mondjatok egy-két ötletet; mit érdemes enni, inni, hova érdemes elmenni, megnézni ? (Azért azt jó tudni, hogy nem a gyalog-kakukk verseny győztese vagyok, és mindennél többre értékelem, ha egy jó (normális) helyi kocsmából nézhetem a helyi emberek életét, étkezhetem finomakat - pl. a portói bor, legyen ámbár világhírű, nem éppen a mindennapok bora. Egy jó kisfröccs, vagy hosszúlépés... hmmm, az igen ! Létezik ilyen Liszabonban ? Smile)

Köszönettel:


F.Gy.
Pécsről

FYGureou
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by cjuhos Hétf. Dec. 03, 2007 12:45 pm

Szia FGY

Ajanlok egy forumot ahol hasonlorol szokott szolni a tarsalas es ott talan gyorsabban kapsz valaszt mint itt. Ez forum, sajna, egy kicsit lassu...

Tehat: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004908

Ne lepodj majd meg hogy most epp macskakrol szol a tarsalgas, ha van idod olvasd at a regebbi postokat, talasz majd erdekes dolgokat.

Egyebkent a felvizezett bor, az az a froccs, az itt teljesen elkepzelhetetlen, szentsegtoresnek is beillo, gaztettnek szamit. Itt vannak nagyon gyenge borok (vinho 'vinyu' verde - zold bor) amiket lehet batran inni mert a szesztartalmuk nagyon alacsony. voroset vagy feheret barhol lehet inni, en a var kornyeket ajanlom, vagy a bairo alto, vagy az alfama 'taská'-it javaslom. a rossio ter, szinhaz feloli sarkan, a bal oldalon ha hattal vagy a szinhaznak, van egy pici talponallo ahol a hires 'zsinzsinya'-t lehet kapni, ez egy megylikor, szerintem erdemes azt is megkeresni. ha esetleg van kedvetek benezni a telapo unnepsegre es talalkozni az itteni magyarokkal irjatok egy levelet a pmagyarcs@gmail.com-ra hogy hanyan vagytok.

jo lisszabonozast!


A hozzászólást összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 03, 2007 4:04 pm-kor.
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by Astroman Hétf. Dec. 03, 2007 3:43 pm

Hello FGY!

En meg csak 3 honapja vagyok itt, de szivesen megosztom Veled az eddigi tapasztalatimat, es egyben valaszolok a kerdeseidre is!

Tejfolt allitolag lehet valahol kapni, az egyik ismerosom mar szerzett (bar nem olvastam meg az ezt targyalo topicot)
Csalamade? Ilyet mar talaltam. A Pingo Doce-ben (olyan uzletlanc, mint otthon a cba), nem is draga..na jo, nem teljesen olyan mint az otthoni, vecsesi kaposztat nem talaltam benne Smile

Csatlakozom az elottem szolohoz abban, hogy a froccs az itt valoban szentsegtoresnek szamit, inkabb akkor igyal vinho verde-t,az hasonlit ra. De ezen kivul erdemes kiprobalnod sok fele bort, nekem a szaraz vorosborok a kedvenceim. En megmondom oszinten, a portoi nekem nem nyerte el a tetszesem. Edes, mint a cukor, az edes borokat pedig nem szeretem. Ha letezik szaraz portoi, akkor mondjatok mar meg legszi, hogy hivjak, mert meg nem talalkoztam olyannal Sad
Etelek: Ha szereted a tenger gyumolcseit , akkor jo helyen jarsz! Mint nemzeti etel, a bacalhau, erdemes kiprobalnod, rengeteg fele modon keszetik. Tovabba nekem a grillezett szardinia jott be a legjobban, aminek az illatat Lisszabon utcain jarva-kelve erezhetsz, ez hozza tartozik az itteni miliohoz Smile Sok a kis snack bar, cukraszda, ugyhogy ilyen kisebb beulos helyeket minden meteren talalsz!

Irj, hogy milyen elmenyekre vagysz, es ahhoz kepest irok/irunk megfelelo valaszokat, en legalbb is megprobalok!

Nehany kep az eddigi itletemrol, hatha meg tobb kedvet kapsz, hogy kicsit elhagyd a kodos OsHazat! Smile

Astroman

Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2007. Dec. 03.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by Astroman Hétf. Dec. 03, 2007 3:45 pm


Astroman

Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2007. Dec. 03.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by cjuhos Hétf. Dec. 03, 2007 4:18 pm

A szardiniat nem ajanlom, az idenyhal es most a melyhutobol banyasznak ki ha azt kersz. Telen tessek Feijoada Transmontanha-t enni, az egy finom babos kaja. Meg gesztenyet venni az utcai arusoknal. Egyebkent ha ettermet kerestek akkor erdemes elnezni a 'botas altas'-ba, ami egy hangulatos hely a Bairro Altoban, jo portugal kaja van ott, ha egy portugal sorozore vagytok kivancsiak akkor pedig az elso Portugalia-t ajanlom ami az Av. de Almirante Reis kozepe fele van vagy a Cerveijaria Trindadot szinten a Bairro Alto-n ott szep csempes a fal, erdemes megnezni. Ezeken a helyeken vagy bife-t vagy rakokat esznek. De akarhol tudtok jol enni, ez itt nem gond, mert a portugalok rutinbol esznek etteremben es szinte mindenhol jo a kaja. Ha csak epp be akartok kapni valamit akkor kerjetek egy 'uma bifáná i um imperiál' ami egy sulthusos szendvics es egy pohar csapolt sor. ezt szinte minden 'táska'-ban (kocsmaban) lehet kapni.


A hozzászólást összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Dec. 04, 2007 3:19 am-kor.
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by cjuhos Kedd Dec. 04, 2007 3:18 am

Cegledi Terez irta:

Szia!
Cerveijaria Trindade:rua nova trindade
170 éves sörözö,minden útikönyvben meg található.
Megéri meg nézni.Inkább ebéd idöben,mert este 8-tól méteres sorok vannak asztalért.tudom hisz ott dolgozom
Nyitva:12-02-ig,minden nap.
jó szórakozást!
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by Admin Kedd Dec. 04, 2007 3:42 am

Nekem van egy dokumentumom ettermekrol (cimmel, arakkal, nyitvatartassal), illetve a tomegkozlekedesrol, ilyesmi infokrol. Ha gondolod, irj: kathy[kukac]sporttars.net

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 10
Registration date : 2007. Oct. 20.

https://pmcs.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Irány Liszabon, nektek pedig köszönjük

Témanyitás by FYGureou Szer. Dec. 05, 2007 6:36 pm

Hát Kedveseim ! (bár háttal továbbra sem illik mondatot kezdeni... Smile)

Mivel nem jött válasz, úgy gondoltam, hogy kicsiny, de lelkes csoport még nem rázódott bele a saját új szolgáltatásába.

Pár óra múlva indulunk (az itthoni, Portugáliában már járt barátaink tanácsaival, ajánlásaival ellátva), és én még egy kicsit dolgozgattam, amikor rutinszerűen rákattintottam a kedvenceim közé elmentett lapra, majd hanyatt estem a székkel, mikor megláttam, hogy mennyien válaszoltatok.

Köszönöm szépen ! A válaszokat is, a törődést is, meg benneteket is - hogy azért csak-csak összeáll ez a kis társaság.

Holnap (pardon ma) reggel kinyomtatom a válaszokat, és törekedni fogunk arra, hogy egytől egyig végigjárjuk, kipróbáljuk a helyeket és ajánlatokat.

Megígérem, hogy nem hozok rátok szégyent és nem fogok fröccsözni. :-)

A porói boros vélemyénnyel egyetértek, a szardíniás tanácsot külön köszönjük. A képeket mindjárt megnézem, sajnos kathy címjegyzékét nem hiszem, hogy az idő rövidsége miatt ki tudnánk aknázni, de köszönöm.

A csalamádét és a tejföl bizonyosan nem fogunk keresni (az itthon van dögivel - de nem fájdítom a szíveteket...).

Köszönjük a meghívást a Télapó Ünnepségre, de nem valószínű, hogy el megyünk; ennyi ajándékot nem tudunk vinni... Amúgy pedig az igazság az, hogy fogalmam sincs a programról (a hely térképét láttam, de még nemm tudtam belőni ahhoz, ahol mi leszünk - a Hotel Parque-ban, de, ha nem túl messze, akkor azért tiszteletünket tenni, beköszönni és élőszóban megköszönni - azért csak benézünk pár percre...

Ha nem találkoznánk személyesen, azért nagyon-, de nagyon-nagyon köszönet a válaszokért, és adja nektek azt a Télapó, hogy sokáig járjatok össze, a mostani gyerekek ne felejtsék el, hogy ők is magyarok, ne engedjétek a nyelvüket elfelejteni, meséljetek nekik sokat Magyarországról, hogy bennük is legyen olyan szeretet, mint ami bennetek lakozik !

Üdvözlettel:


Farkas Győző
Pécsről

FYGureou
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by cjuhos Csüt. Dec. 06, 2007 3:47 am

Orulunk hogy segithettunk, remeljuk jol telik majd az itt toltott ido. Aztan meseljetek, milyen volt.
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Liszabonban vagyunk

Témanyitás by FYGureou Pént. Dec. 07, 2007 12:11 pm

Boa noite, Magyarportugálok !

Az előbb írtam egy terjedelmes beszámolót, ami elrepült valahova, mint a győzelmi zászló.

Sajnos, tegnap a gépünk 20 perces késéssel indult, és az időjárás miatt észak felé kerülve, ezt az időt növelte is, így nem tudtunk hozzátok, a Télapó Ünnepségre benézni, pedig jól elhatároztuk...

A mai napról majd olvashattok beszámolót a ), a szöveget később megírom.

A megszólításból láthatjátok, hogy hatalmas fejlődésen estünk át a portugál nyelv tekintetében, és most már portugálul is köszönetet tudunk mondani a segítségetekért: obrigado/obrigada ! (a különbséget is elmagyarázták, hálából megtanítottuk a Liszabon - Lisbon - Lisboa szavakat)

És a tegnap esti szállodai bárpultosnak a magyar papírpénz is tetszett (még a bankjegyvizsgálójával is megnézte), nagyon simogatta az ezer forintost, így - miután elmondtuk neki, hogy kb 4 eurót ér - nagyon örült, hogy borravalóként azt is megkapta. Smile

Még jelentkezni fogok, de ezt ne vegyétek fenyegetésnek ! Smile Smile

fgy

FYGureou
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Lisszabonból hazatértünk

Témanyitás by FYGureou Vas. Dec. 09, 2007 1:43 pm

Kedves Mindenki !

Ajánlom fiatal közösségi oldalainkon megjelenő írásainkat:




Üdvözlettel:


Farkas Győző

FYGureou
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by cjuhos Szer. Jan. 02, 2008 4:55 am

Gyozo, a linkek es a fotok sajna nem jottek at. Megprobalnad meg egyszer?
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by Chyntya Vas. Jan. 13, 2008 12:58 pm

Hello, mennyibe kerül kb. egy 1 hetes Lisszaboni tartózkodás?
Nagyon mennék már:D
Chyntya
Chyntya

Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2008. Jan. 13.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by cjuhos Hétf. Jan. 14, 2008 2:23 am

Szia Chyntya,

Ez attol fugg hol es hogyan akarsz 'tartozkodni'. Nehez erre a kerdesre valszolni. De ha hotelarakat akarsz nezni akkor a http://www.booking.com - ot ajanlom. ott talalsz hoteleket minden arkategoriaban es a site jol mukodik, en mindig ott intezem a hotelfoglalasaimat. Sok szerencset!
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by Chyntya Szer. Jan. 16, 2008 6:49 am

köszi=)
Chyntya
Chyntya

Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2008. Jan. 13.

Vissza az elejére Go down

Megyünk Liszabonba :) Empty Re: Megyünk Liszabonba :)

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.