Portugaliai Magyar Csapat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eu kártya

2 posters

Go down

Eu kártya Empty Eu kártya

Témanyitás by cjuhos Csüt. Jan. 03, 2008 6:30 am

Ha itt akarod csinaltatni akkor az infot itt talalod http://www.seg-social.pt/ es ird ezt a keresojukbe: CESD

Ha otthon akarod csinaltatni akkor a Melinda szerint igy mukodik:

Eu kártya alatt az egészségbiztosításit értitek? Mert azt a lakhely szerint illetékes egészségbiztosítási pénztárnál lehet kiváltani, nekem a Vas Megyei Egbizt. Pénztár adta ki. Egy évig érvényes. Elvileg itt kértek munkáltatói igazolást arról, hogy ióta áll fenn a munkajogviszony, illetve személyi igazolvány kellett + a magyar TAJ kártya. Ha volt korában ez a kártyád, de még nem járt le, akkor azt is el kell vinni érvényteleníteni. Ha lejárt, akkor nem kell. Elvileg ott a helyszínen megcsinálják, ingyenesen.
cjuhos
cjuhos

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2007. Oct. 21.

Vissza az elejére Go down

Eu kártya Empty Re: Eu kártya

Témanyitás by KathyBlue Csüt. Jan. 03, 2008 7:04 am

Igen, például a fővárosban a Teve u. 1-3., FPEP (egészségbizt. pénztár), I. ügyfélszolgálatán.
Rögtön megcsinálják helyben, de azt mindenképpen ellenőrizni fogják hogy van-e érvényben biztosításod. Ezért vinni kell érvényes munkáltatói igazolást, ha tanuló vagy ha van gyerek akkor adott félévre érvényes iskolalátogatásit (nem fogadják el a diákigazolványt, az NEM hivatalos okirat) vagy vállalkozási igazolványt.

A portugált azt portugál Seg.Soc. biztosítás mellett lehet kötni, nem ismerem a feltételeit de azt tudom hogy pl. a Loja do Cidadaoban is intezik (pl. Restauradores).

üdv,
Kat

KathyBlue

Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2008. Jan. 03.

Vissza az elejére Go down

Eu kártya Empty Re: Eu kártya

Témanyitás by KathyBlue Csüt. Jan. 03, 2008 7:09 am

és persze személyi és TAJ kártya. :-) Anyu az FPEP-nél dolgozik pont az EU-s osztályon szóval ha bármi kérdés van... :-)

Nem tudtam belépni az Admin -nal de amúgy P. Kati vagyok...

KathyBlue

Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2008. Jan. 03.

Vissza az elejére Go down

Eu kártya Empty Re: Eu kártya

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.